gacor88
Šermíř - 23. dny evropského filmu

Šermíř

Šermíř web

  • Miekkailija
  • Sekce: Best of
  • Finsko, Estonsko
  • 2015 / 98 minut
  • Režie: Klaus Härö
  • Hrají:  Märt Avandi, Lembit Ulfsak, Kirill Käro, Liisa Koppel, Ursula Ratasepp
  • estonsko-rusky s anglickými a českými titulky

Kontakt: The Little Film Company

 

Osobní odvaha i velké oběti v pohnuté době stalinských čistek v Estonsku.

Padesátá léta se ve východní Evropě nesla ve všech zemích v podobném duchu: stalinské čistky se nevyhnuly nikomu, kdo smýšlel jinak, než vedení v Moskvě. Sportovní šermíř Endel Nelis tajně prchá z Leningradu do estonské vesničky Haapsalu, aby se zde ukryl v místní škole jako učitel tělocviku. Přes všechnu nepřízeň ředitele školy si děti prosadí, aby je Endel učil šerm. Když přijde možnost jet s oddílem na soutěž do Leningradu, stojí Endel před životním rozhodnutím: zradit jejich důvěru a soutěž dětem odepřít, nebo se tak dobrovolně vydat napospas KGB? Snímek, který se jako jediný finský film po 58 letech dostal do finále Zlatých glóbů a téměř i do finále Cen Akademie za nejlepší cizojazyčný film, je volně inspirován skutečným příběhem estonského šermíře Endela Nelise.

Estonsko      Velvyslanectvi Finska

Program

Program

PoÚtStČtSoNe
    123
456
7
16:00
Lži vítězů / Lucerna (Praha) – malý sál
19:00
Šermíř / Lucerna (Praha)
21:30
Atlantic. / Lucerna (Praha)
18:30
Vis-À-Vis / Světozor (Praha) – malý sál
20:45
Pan Nikdo / Světozor (Praha) – malý sál
18:00
Nádvoří balad / Světozor (Praha)
20:30
Šermíř / Světozor (Praha)
8
18:45
A taky jsi hnusnej! / Lucerna (Praha) – malý sál
16:30
Baby (A)lone / Lucerna (Praha)
20:45
Případ Osterberg / Lucerna (Praha)
18:30
Zběsilci / Světozor (Praha) – malý sál
20:45
Futurologický kongres / Světozor (Praha) – malý sál
18:00
Beatles / Světozor (Praha)
20:30
Nikdy nejsme sami / Světozor (Praha)
9
18:45
Fukušima, má láska / Lucerna (Praha) – malý sál
16:30
Láska šílená / Lucerna (Praha)
20:45
Mustang / Lucerna (Praha)
18:30
Zrnko pravdy / Světozor (Praha) – malý sál
20:45
Melancholia / Světozor (Praha) – malý sál
18:15
B-Movie: zvuk a rozkoše západního Berlína 1979-1989 / Světozor (Praha)
20:30
Já, Olga Hepnarová / Světozor (Praha)
10
18:45
Mokřina / Lucerna (Praha) – malý sál
20:45
Vis-À-Vis / Lucerna (Praha) – malý sál
20:30
Zrnko pravdy / Lucerna (Praha)
18:30
Dheepan / Světozor (Praha) – malý sál
20:45
Vejdi do prázdna / Světozor (Praha) – malý sál
18:15
Válka / Světozor (Praha)
20:30
Tady a potom / Světozor (Praha)
11
18:45
Eva Nová / Lucerna (Praha) – malý sál
16:30
Dheepan / Lucerna (Praha)
20:45
Pasolini / Lucerna (Praha)
18:30
Případ Osterberg / Světozor (Praha) – malý sál
20:45
Sněhurka: Jiný příběh / Světozor (Praha) – malý sál
18:00
Fukušima, má láska / Světozor (Praha)
20:00
Nebe a led / Světozor (Praha)
12
18:30
Prokletí / Lucerna (Praha) – malý sál
20:45
Beatles / Lucerna (Praha) – malý sál
18:30
Mediterranea / Světozor (Praha) – malý sál
20:45
Holy Motors / Světozor (Praha) – malý sál
18:00
Michael Kohlhaas / Světozor (Praha)
20:30
Mokřina / Světozor (Praha)
13
18:45
Proč nemůžu být Tarkovský? / Lucerna (Praha) – malý sál
16:30
Svět patří mně / Lucerna (Praha)
20:45
Zběsilci / Lucerna (Praha)
18:30
Marzia, moje přítelkyně / Světozor (Praha) – malý sál
20:45
Jen Bůh odpouští / Světozor (Praha) – malý sál
18:15
Lekce / Světozor (Praha)
20:30
Lži vítězů / Světozor (Praha)
14
18:45
B-Movie: zvuk a rozkoše západního Berlína 1979-1989 / Lucerna (Praha) – malý sál
9:00
Romeo a Julie / Lucerna (Praha)
13:30
Romeo a Julie / Lucerna (Praha)
16:30
Mediterranea / Lucerna (Praha)
20:45
Supersvět / Lucerna (Praha)
18:30
Úsvit / Světozor (Praha) – malý sál
20:45
Attila Marcel / Světozor (Praha) – malý sál
18:15
A taky jsi hnusnej! / Světozor (Praha)
20:30
Idealista / Světozor (Praha)
18:00
Případ Osterberg / Scala (Brno)
20:30
Mediterranea / Scala (Brno)
19:00
Mládí (a menu pestré Itálie) / Royal (Praha)
15
18:00
Pasolini / Scala (Brno)
20:30
B-Movie: zvuk a rozkoše západního Berlína 1979-1989 / Scala (Brno)
22:30
Zrnko pravdy / Scala (Brno)
17
16:00
Proč nemůžu být Tarkovský? / Scala (Brno)
18:00
Supersvět / Scala (Brno)
20:30
Mustang / Scala (Brno)
18
18:00
Láska šílená / Scala (Brno)
20:30
Atlantic. / Scala (Brno)
17:00
Atlantic. / Kino Panorama (Boskovice)
19:30
Beatles / Kino Panorama (Boskovice)
18:30
Láska šílená / Bio Central (Hradec Králové)
20:00
Supersvět / Bio Central (Hradec Králové)
20:00
B-Movie: zvuk a rozkoše západního Berlína 1979-1989 / Kino Junior (Jablonec nad Nisou)
19
17:00
Zrnko pravdy / Kino Panorama (Boskovice)
19:30
Šermíř / Kino Panorama (Boskovice)
18:30
Mokřina / Bio Central (Hradec Králové)
20:00
Lekce / Bio Central (Hradec Králové)
20:00
Mokřina / Kino Junior (Jablonec nad Nisou)
20
17:00
Dheepan / Kino Panorama (Boskovice)
19:30
Mokřina / Kino Panorama (Boskovice)
18:30
B-Movie: zvuk a rozkoše západního Berlína 1979-1989 / Bio Central (Hradec Králové)
20:00
Válka / Bio Central (Hradec Králové)
17:30
Šermíř / Kino Junior (Jablonec nad Nisou)
21
17:30
B-Movie: zvuk a rozkoše západního Berlína 1979-1989 / Kino Centrum (Havířov)
20:00
Michael Kohlhaas / Kino Junior (Jablonec nad Nisou)
19:30
Zběsilci / Kino Jitřenka (Semily)
22
17:30
Supersvět / Kino Centrum (Havířov)
17:30
Láska šílená / Kino Jitřenka (Semily)
23
17:30
Dheepan / Kino Centrum (Havířov)
17:30
Úsvit / Kino Jitřenka (Semily)
20:00
Mokřina / Kino Jitřenka (Semily)
24
17:30
Beatles / Kino Centrum (Havířov)
17:30
Baby (A)lone / Kino Jitřenka (Semily)
20:00
Idealista / Kino Jitřenka (Semily)
252627282930 
Česká televize Expresfm Informuji Student Agency Mňam TV Protišedi JOJ cinema Axocom Cinepur
slot gacor hari ini deposit pulsa tanpa potongan link slot gacor slot gacor hari ini situs slot gacor 2022 situs slot online deposit pulsa tanpa potongan